تبلیغات
آذربایجان - پیش بازی فینال لیگ یک گسترش آذربایجان - استقلال خوزستان / باید این جمعه بیاید ... باید
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : چهارشنبه 8 خرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران

پیش بازی فینال لیگ یک گسترش آذربایجان - استقلال خوزستان / باید این جمعه بیاید ... باید

اختصاصی traxtorchi.ir - sor : بازی فینال لیگ دسته یک کشور ما بین تیم های گسترش فولاد آذربایجان و استقلال خوزستان،روز جمعه راس ساعت 16:30 در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد برگزار خواهد شد. بازی که می توانست به گونه ی دیگری رقم بخورد و اولین شهرآورد امسال تبریز را به نام خود ثبت کند.

گسترش فولاد چند هفته مانده به پایان رقابت ها با مربی و بازیکنان بومی خود، حضورش را در لیگ برتر قطعی کرد.باشگاهی که اندک سالی از تاسیس آن نمی گذرد ولی با سیاست گذاری مناسب برای خود نامی دست و پا کند،و یقینا پیش از این ها نیز شایستگی حضور در اولین سطح فوتبال کشور را ثابت کرد.

طرف دیگر مستطیل سبز،استقلال خوزستان می باشد.تیمی که در گروه خود بعد از تیم شهرداری تبریز به مقام دومی نایل شد،گروهی که به سرنوشت عجیبی دچار گردید و اکنون تیم دوم آن لیگ برتری شده و تیم اولش در صورت عدم تعطیلی باید در لیگ دسته دو ، دست و پا بزند.این تیم بر خلاف گسترش،سابقه چندین دوره حضور در لیگ برتر را داشته و از تیم های ریشه دار کشور محسوب می شود، که دو سال قبل با نتایج ضعیف تا لیگ دسته دو سقوط کرد ، اما اکنون می تواند موقعیت خود را همچون سابق در لیگ برتر تثبیت کند.

جدا از نتیجه و قهرمانی حضور هواداران آذربایجانی در این دیدار حائز اهمیت می باشد،هوادارانی که بعد از صعود دو تیم گسترش و شهرداری در کنار تراختور به آینده فوتبال این خطه امیدوارتر شدند و با شعار "آذربایجان تیملری فرق المز رهلری" آمادگی خود را برای حمایت از هرسه تیم اعلام کردند.ولی زهی خیال باطل که دست سرنوشت ،تدبیر دیگری برایشان رقم زده است. تدبیری که خنده و شادی آنان را با اندوه و بغض عوض کرد.اتهام تبانی به شهرداری و فروش سهمیه گسترش فولاد،اخباری بود که بیش از پیش فوتبال دوستان آذربایجانی را نگران می کرد.

اتهامی که با مستند سازی و تلاش بی دریغ یک برنامه تلویزیونی که دشمنی خود را به دفعات با این مردم محرز کرده است،دامن گرفت و شهرداری را به یک دسته پایین تر فرستاد و در قبال اعتراض به این حکم،کمیته ای که تنها وظیفه ی تجدید نظر را داشته و لاغیر،با صدور حکم سنگین تری زمینه را برای نارضایتی فراهم کرد، تا با اعلام تعطیلی رسمی باشگاه ، تیر خلاص بر پیکره شهرداری نواخته شود.
جدا از فوتبال ، والیبال شهرداری نیز که سالیان مدید در کنار هم نام اورمیه ای خود، از حیثیت والیبال آذربایجان دفاع کرده بود،تحت تاثیر این اقدام قرار گرفت.

فرض می کنیم کلمه اتهام از جانب ما ناصحیح بوده و تیم فوتبال شهرداری،غیرفوتبالی به این مقام دست یافته است.حال پرسش این است که آیا تمام ناپاکی وزشتی فوتبال ایران،حول و حوش این تیم جمع شده بود، و با تیشه زدن به ریشه آن شاهد فوتبال سالمی خواهیم بود؟آیا تیم هایی که امسال و سالیان قبل سهمیه حضور در لیگ برتر را پیدا کرده اند،هیچ پرونده و مورد مشکوکی علیه خود نداشته اند؟ و فارغ از لیگ یک،تیمی که امسال جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برد، هیچ عامل خارجی در دست یابی به این مهم نقشی نداشت?

روز جمعه با حضور در ورزشگاه نشان خواهیم داد تیم های آذربایجانی همانند فرزندان این ملت می باشند و هیچ پدری از پایمال شدن حق فرزندش سکوت نکرده و به راحتی نمی گذرد.نشان خواهیم داد فرزندانمان بی پدر نشده اند که هر بلایی سرشان بیاید.

جمعه می آیم نه به خاطر کاپ قهرمانی و نه بخاطر رنگ آبی ...
جمعه با روی سرخ با دلی آتشین و ادعایی بزرگ خواهیم آمد برای اثبات عاشقی ...
کسانی که معنی انتظار و منتظر را به خوبی درک نکرده اند همیشه با شعار "شاید این جمع بیاید ...شاید " شب روز خود را سپری میکنند ولی عاشقان آذربایجان "باید این جمعه بیایند ...باید"را سر لوحه انتظار خود قرار داداه اند.

کاری با شاید و احتمالا نداریم هر که در این حلقه نیست فارغ از این ماجراست جمعه روزی است که بغض شهرداری را به کمای تیراختور متصل کرده و با گسترش شور عشق دو باره یاشاسین آذربایجان را فریاد خواهیم زد
ثابت میکنیم که فارغ از هرگونه حاشیه و نتیجه پرستی تنها عاشق سربلندی تیم های محبوبمان هستیم مردانه آمده ایم و تا آخرین روز مردانه ادامه خواهیم داد.

شاید سکوت امروز ما در قبال نابودیه شهرداری،نابودیه فردای گسترش و تراختورمان را به بار بیاورد.آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید