تبلیغات
آذربایجان - هیأت فوتبال استان و سیاست دوگانه در پرونده تبانی / واکنش شهرداری تبریز به اظهارات رئیس هیأت فوتبال
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : پنجشنبه 9 خرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران

هیأت فوتبال استان و سیاست دوگانه در پرونده تبانی ؛ واکنش شهرداری تبریز به اظهارات رئیس هیأت فوتبال

شهرداری تبریز در واکنش به اظهارات رئیس هیأت فوتبال استان درباره پرونده تبانی، مطلبی در سایت خود تحت عنوان "هیأت فوتبال استان و سیاست دوگانه در پرونده تبانی" قرار داد.

به گزارش آناج، شهرداری تبریز با انتشار مطلبی تحت عنوان "هیأت فوتبال استان و سیاست دوگانه در پرونده تبانی" در خبرگزاری شهریار، به اظهارات رئیس هیأت فوتبال واکنش نشان داد.
 
متن مطلب منتشره عینا به شرح زیر می باشد:
 
ماجراهای مربوط به پرونده بحث‌برانگیز و فرمایشی موسوم به تبانی در لیگ یك در حالی با نقره‌داغ شدن تیم فوتبال شهرداری تبریز و برخی افراد مرتبط با این تیم خاتمه یافت كه هنوز شوك وارده ناشی از صدور این رأی سنگین ، واكنش‌های متفاوتی را نزد افكار عمومی ، علاقمندان به فوتبال ، كارشناسان و اهالی ورزش و برخی مسوولان به دنبال دارد و سوالات بسیاری نیز در این خصوص بدون پاسخ باقی مانده‌اند.
 
جدای از تمامی تحلیل‌ها و واكنش‌های مثبت و منفی پیرامون این رأی ، با این حال آن‌چه بیش از همه موجبات تعجب و شاید تأسف افكار عمومی را طی روزهای گذشته فراهم آورد ، مصاحبه حاج جواد ششگلانی ، رییس هیأت فوتبال استان طی روزهای اخیر بود كه برخی ابهامات و سوالات جدید را نزد افكار عمومی ایجاد كرد.
 
این اظهارات در حالی بیان گردیده است كه وی با وجود تأكید بر لزوم پاسخگو بودن مهندس نوین شهردار تبریز در خصوص مسایل به وجود آمده پیرامون تیم فوتبال شهرداری ، مشخص نكرده است كه اساسا با وجود تأكید همیشه شهردار محترم تبریز مبنی بر برخورد قاطع و قانونی با موارد تخلف و فساد در تمامی بخش‌های مدیریتی ، ایشان در خصوص چه مواردی باید پاسخگو باشد؟
 
نكته دیگر این كه اگر شخص جناب ششگلانی در مقام ریاست هیأت فوتبال استان اعتقادی راسخ به محرز بودن تبانی تیم فوتبال شهرداری داشت ، پس از چه روی در معیت برخی مسوولان استانی برای رایزنی و تخفیف حكم صادره به فدراسیون فوتبال رفته و با شخص آْقای كفاشیان رییس فدراسیون جلسه داشته‌اند؟
 
مسلم است چنین اقدامی مبتنی بر حقانیت باشگاه و تیم فوتبال شهرداری تبریز انجام گرفته و جای تقدیر و تشكر دارد و انتظاری جز این نیز از متولی اصلی فوتبال استان نمی‌رفت ، با این حال یادآوری این موضوع لازم است كه موضوع باشگاه شهرداری تبریز در مقطعی از شورای سوم كه مورد بحث برخی اعضای منتقد درون شورا بود با برخوردهای دوگانه ، چه در آن مقطع و چه در مقطع كنونی مواجه گردیده است.
 
این در حالی است كه پس از نامهربانی‌های انجام گرفته در حق تیم فوتبال شهرداری تبریز و اعمال ظلم آشكار در حق این تیم از سوی كمیته انضباطی و استیناف و انتقادات صریح شهردار محترم تبریز از این اقدام در برابر عدم دفاع قابل قبول از سوی هیأت فوتبال ، انتظار نمی‌رفت ریاست محترم هیأت فوتبال استان با طرح موضوعاتی غیرمرتبط نظیر " پاسخگویی شهردار " و نیز " استیضاح " ابهامات جدیدی نزد افكار عمومی ایجاد كند.
 
شهردار محترم تبریز با اعتقاد راسخ به این موضوع كه ظلمی آشكار در حق تیم فوتبال شهرداری روا داشته شده ، تمامی مراحل و روند قانونی پی‌گیری موضوع در كمیته‌های انضباطی و استیناف را دنبال كرده و در مرحله بعدی نیز با ارجاع شكایت و پرونده به دادگاه بین‌المللی فوتبال در سوئیس ، در تلاش برای احقاق حق فوتبال تبریز است.
 
جناب آقای ششگلانی به عنوان رییس هیأت فوتبال استان بهتر است به این سوال افكار عمومی پاسخ دهند كه چرا هیأت فوتبال استان همچون هیأت‌های فوتبال همدان ، خوزستان ، هرمزگان و دیگر شهرهایی كه تیم‌های آنان نیز در مظان اتهام تبانی بودند ، در زمان لازم و به موقع و با بسیج تمامی امكانات و اختیارات خود نسبت به دفاع تمام قد از تیم فوتبال شهرداری اقدام موثری انجام ندادند و نتوانستند مانع از سقوط این تیم به دسته‌های پائین‌تر شوند؟ چراكه تخلف ، تخلف افراد و نه باشگاه یا تیم بود و می‌شد با پی‌گیری‌های به موقع و رایزنی‌های جدی‌تر مانع از برخورد قهری و انضباطی با تیم شد.
 
مدیریت شهری تبریز با اعتقاد و التزام كامل عملی و اخلاقی به روح قانون و در مواجهه با این حكم تصمیم ، به تعطیلی تمامی فعالیت‌های ورزشی باشگاه شهرداری در تمام سطوح بجز ورزش همگانی گرفته ؛ چرا كه معتقدیم اگر به فرض تبانی یا هر نوع تخلف دیگری در این مجموعه انجام گرفته ، ادامه فعالیت باشگاهی متخلف ضرورتی ندارد و اگر تخلفی متوجه باشگاه نیست و مجموعه باشگاه شهرداری قربانی تخلف افراد گردیده ، تعطیلی فعالیت‌ها به نشانه اعتراض به رأی صادره سنگین انجام پذیرفته است.
 
متأسفانه همزمانی طرح موضوع خرید 80 درصد سهام باشگاه تراكتورسازی از سوی شهرداری با مصاحبه جناب آقای ششگلانی ریاست هیأت فوتبال استان و كشیده شدن این مباحث به شورای اسلامی شهر نه تنها جای سوال دارد ؛ بلكه در آستانه انتخابات چهارمین دوره شوراها ، بر ابهامات موجود می‌افزاید و ما امیدواریم حداقل این مباحث بی‌ارتباط با فضای انتخاباتی این روزهای تبریز باشد.ان‌شاأالله.


منبع : http://anaj.ir


آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید