تبلیغات
آذربایجان - آقایان در فدراسیون خلف وعده کردند / مستندات قانع کننده نیست.
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : پنجشنبه 9 خرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران
در گفتگو با آناج ؛ اظهارات شفاف رئیس هیئت فوتبال استان درباره پرونده تبانی شهرداری
 
آقایان در فدراسیون خلف وعده کردند / مستندات قانع کننده نیست / تصمیم شهردار مبنی بر تعطیلی باشگاه را قبول ندارم.
 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت : من به عنوان نماینده هیئت فوتبال استان باید بدانم تبانی چگونه صورت گرفته است چون مسئولم و به یک استان باید جوابگو باشم. متاسفانه تا به حال که به ما پاسخی ندادند و ما از آنها می پرسیم مستندات تبانی که در دست دارید چیست؟

سرویس ورزشی آناج: جواد ششکلانی رئیس شورای اسلامی تبریز در جریان بازدید خود از دفتر تحریریه آناج در بخشی از مصاحبه تفصیلی خود در واکنش به عضویت شهردار تبریز در هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی گفت: ورود شهردار به هیئت مدیره تراکتورسازی نباید اتفاق میفتاد، چرا که وی در شهرداری مسولیت دارد بخصوص با وجود باشگاه شهرداری و تیم فوتبال آن، این تصمیم درست نبود.

عضویت شهردار تبریز در هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی درست نبود

وی افزود : مطمئنا حمایت از تراکتورسازی یکی از اهداف مجموعه شهرداری تبریز می باشد و حتما این ورود شهردار به هیئت مدیره بخاطر حمایت از تراکتورسازی بوده است، ولی اگر در هیئت مدیره این باشگاه نیز حضور پیدا نمی کرد، شهرداری باز هم می توانست از تیم تراکتورسازی حمایت کند چرا که برای حمایت شهرداری از تیم های ورزشی نیازی به عضویت در هیئت مدیره آن تیم ها نیست.
حمایت شهرداری از تراکتورسازی لازم است

رئیس هیئت فوتبال استان یادآور شد : ما نیز در هیئت فوتبال می خواهیم و هدفمان هم این است که تیم های تبریزی را حمایت کنیم چرا که حامی اصلی فوتبال تبریز ما هستیم و این وظیفه ماست ولی قرار نیست از تیم هایی که حمایت می کنیم عضو هیئت مدیره آن تیم ها نیز باشیم.

وی در این راستا گفت : به ما نیز پیشهاداتی شده است که در هیئت مدیره تیم ها عضو شویم، اما نپذیرفتیم چرا که تمامی تیم ها را به یک چشم نگاه می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در مورد پشت پرده پرونده تبانی تیم فوتبال شهرداری گفت : در این ارتباط اولین اقدامات را کردیم به عنوان هیئت فوتبال بعد از برنامه معروف نود و طرح این مسئله در آن شروع و پیگیری کردیم.

آقایان فدراسیون خلف وعده کردند

وی تاکید کرد : قبل از اینکه رای صادر شود نظراتمان را به مسولین ارائه دادیم، اما متاسفانه آقایان فدراسیون به وعده هایشان عمل نکردند. آنها قول داده بودند که به دنبال تبانی نیستیم و صرفا دنبال افرادیم که باید آنها را از فوتبال حذف کنیم.

ششکلانی افزود : مسئولان فدراسیون به ما گفتند در این باره صحبت نکنید چرا که کمیته انضباطی به هیچ وجه در بحث خود باشگاه ورود نمی کند.

وی در این باره توضیح داد : ما قبل از صدور رای کمیته انضباطی در تهران جلسه ای با رئیس فدراسیون، دبیر منشور اخلاقی، رئیس کمیته انضباطی و با حضور آقای اسبقیان که دو روز به انتصاب وی به سمت مدیر کل ورزش وجوانان آذربایجان شرقی مانده بود در فدراسیون داشتیم که نتیجه آن این بود که وعده داده بودند فقط با متخلفان برخورد خواهیم کرد و با تیم شهرداری کاری نخواهیم داشت. اما متاسفانه رای را صادر کردند و ما با شندین این رای شوکه شدیم.

در جلسه قبل از استیناف نیز قول تغییر حکم را دادند، اما ...

رئیس هیئت فوتبال استان در مورد اتفاقات بعد از رای اولیه نیز توضیح داد: بعد از صدور رای کمیته انظباطی دوباره اقداماتی انجام داده ایم از جمله اینکه جلسه ای با کفاشیان، آیت اللهی و نماینده استان در مجلس آقای قره سید داشتیم که خروجی آن جلسه نیز نهایتا قول آنها برای حل مسئله در کمیته استیناف بود، اما در کمال ناباوری نتیجه اعلام شده از این کمیته نیز این رای این شد که تیم شهرداری به جای لیگ برتر سر از لیگ دسته دو در بیاورد. !

وی افزود : در حال حاضر میخواهیم تصمیم عملی در واکنش به رای فدراسیون و به نتایجی هم رسیده ایم که به زودی خواهیم گفت.

اصرار فدراسیون فوتبال این است این حکم حاصل کار ارگانهای دیگری غیر از فدراسیون است

ششکلانی بیان کرد : اصرار آنها این است که فقط فدراسیون فوتبال در صادر کردن رای دخیل نیست و ارگانهای دیگری در حکم این رای دخیل هستند و این نتایج حاصل کارهای آنهاست ! اما ما قبول نمی کنیم و حالا این رای به این شکل در آمده است و من به عنوان هیئت فوتبال رای کمیته انضباطی و کمیته استیناف در ارتباط با باشگاه را قبول ندارم.

وی گفت : این حکم با ماده مرتبط با تبانی در آیین نامه انضباطی صادق نیست. بالاخره بروز تبانی برای خود شرایطی دارد اینطور نیست که می گویند در بازی راهیان کرمانشاه فلان بازیکن 4 سکه گرفته است که ما هنوز پیدانکرده ایم این 4 سکه را چه کسی به بازیکنان راهیان کرمانشاه داده است.

وی تاکید کرد : حالا اگر فکر کنیم برفرض اقدامی برای تبانی صورت گرفته، ولی به هر حال محقق نشده است. بازیکن سه بازی آخر و علی الخصو در بازی شهرداری بازی نکرده است و مطمئنا نمیتواند تاثیری در نتایج داشته باشد.

من باید بدانم که تبانی چگونه صورت گرفته است چون مسئولم و به یک استان باید جوابگو باشم

وی توضیح داد : برای این معماها جوابی نیست و من به عنوان نماینده هیئت فوتبال استان باید بدانم تبانی چگونه صورت گرفته است چون مسئولم و به یک استان باید جوابگو باشم. متاسفانه تا به حال که به ما پاسخی ندادند و ما از آنها می پرسیم مستندات تبانی که در دست دارید چیست؟

ششکلانی گفت : آن چیزی که در حکم اشاره کردند اصلا به تبانی ربطی ندارد گفته اید فلان سازمان فلان ارگان فلان دفتر و یک اشاره ای داشته اید به نامه هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی. از آنها پرسیدیم نامه هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی چیست؟ گفتند فیلم بازی شهرداری تبریز و شهرداری بندرعباس را به فدراسیون بدهید و ما در جواب گفتیم نیست، از ما پرسیدند چرا نیست گفتیم مسولین باشگاه نگذاشتند از آن بازی فیلمبرداری کنیم، آیا این جمله دال بر این است که تبانی انجام گرفته است ؟!

وی در مورد دیگر بندهای اشاره شده در حکم گفت : مطرح شده است که بازیکنان تیم شهرداری جمع شده اند و پولی جمع کرده و به بازیکنان سایپای شمال داده اند. من به عنوان رئیس هیئت فوتبال این عمل را تایید و قبول نمی کنم،بازیکنان از قرارداد و حق الزحمه خودشان جمع کرده اند تا بدهند به تیم سایپای شمال تا مشوقی باشد که حریف خودش را ببرد و این قانونا ایرادی ندارد و نوعی تشویق می باشد که تیم بازی جوانمردانه انجام دهد و خدای نکرده اقدام به انجام تبانی نکند.

در صورتی که تبانی و توافق دو باشگاه بر سر برد و باخت را ثابت نکرده اید فیلم بازی به چه دردی می خورد ؟

رئیس هیئت فوتبال استان گفت : تبانی به این گفته می شود که دو باشگاه توافق کند که تیمی ببرد و تیمی ببازد و اگر این کار ثابت شود تبانی گفته می شود، اولین قدم در تبانی توافق دو باشگاه می باشد، لذا بعدا می شود گفت که فیلم بازی را بیاورید .... اما در صورتی که تبانی و توافق دو باشگاه بر سر برد و باخت را ثابت نکرده اید فیلم بازی به چه دردی می خورد ؟!


تصمیم شهردار مبنی بر تعطیلی فعالیتهای ورزشی شهرداری از روی احساسات بود

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در مورد بیانیه شهرداری تبریز و تعطیلی مجموعه ورزشی شهرداری نیز واکنش نشان داده و گفت : این قضیه اصلا قابل قبول نیست و ما تایید نمی کنیم. این کار هم به ورزش کشور لطمه وارد کرد و هم هزینه های باشگاه شهرداری که در یک فصل 14 میلیارد تومان خرج کرده را به باد می دهد.

وی در این باره افزود : این تصمیم در حالی است که از این طرف نیز قرار شده است در سال قبل و سال جدید شهرداری ها به هیئت های ورزشی خود کمک کند.

ششکلانی تاکید کرد: ما تصمیم شهرداری را مبنی بر اینکه ورزش شهرداری را منحل کرده است قبول نمی کنم چرا که افرادی در باشگاه شهرداری چندین سال در حوزه ورزش فعالیت کرده اند حال چطور می توانند در قسمت های دیگر شهرداری کار کنند و مطمئنا مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

وی در پایان گفت : آقای شهردار از روی احساسات تصمیم گرفت و انتظار داریم در این موضوع با یک تصمیم منطقی جدید روبرو شویم.آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید