تبلیغات
آذربایجان - گزارش تصویری از تبریز ؛ تخریب فضای سبز کوی ولی‌عصر توسط شهرداری تبریز
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : یکشنبه 19 خرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران

گزارش تصویری از تبریز؛ تخریب فضای سبز کوی ولی‌عصر توسط شهرداری تبریز

جمعی از ساکنان کوی ولی‌عصر شهر تبریز با ارسال عکس‌هایی اعلام کرده‌اند که بخشی از فضای سبز این منطقۀ مسکونی با هدف ساخت مجتمع تجاری تخریب شده است.
 
به گزارش آناج به نقل از سبزپرس، این اهالی می‌گویند که در اواسط اردیبهشت ماه شهرداری تبریز با هدف «ساخت یک پاساژ»، یک عرصۀ فضای سبز را در کوی ولی‌عصر، انتهای خیابان نظامی تخریب کرده است. به گفتۀ آنها این عرصۀ فضای سبز از 20 سال قبل ایجاد شده و دارای 300 اصله درخت بوده است.
 
این اهالی محل می‌گویند: «متاسفانه پیگیری‌های اهالی از دادستانی و شهرداری نتیجه بخش نبود و شهرداری با اشراف بر مخالفت اهالی محل به دلیل فروش تراکم بسیار زیاد و خارج از تصور در سال‌های قبل که منجر به به وجود آمدن ترافیک شدید در کوی ولی عصر و مسائل اجتماعی و روانی شد و با علم به این موضوع که این مساله باعث از دست رفتن یکی از اندک فضاهای سبز باقی‌مانده در این شهرک است، به طور شبانه اقدام به کندن و تخریب این درختان به وسیله بیل مکانیکی و لودر کرد.»
 
آنها با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز درختکاری مبنی بر حفظ فضاهای سبز حاشیه شهرهای بزرگ، خواستار رسیدگی مسئولان به این اقدام شهرداری تبریز شده‌اند.

کوی ولی‌عصر در زمان ساخت (سال 1372)

فضای سبز کوی ولی‌عصر پیش از تخریبدر روزهای زلزله آذربایجان ، اهالی از این فضای سبز به عنوان پناهگاه استفاده می‌کردند.

عرصۀ فضای سبز، پس از تخریب

آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید