تبلیغات
آذربایجان - نقره داغ کردن شهرداری تبریز بخاطر فراز کمالوند بود.
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : پنجشنبه 30 خرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران
گفتگوی فرهاد صداقت با آناج به مناسبت چهلمین روز اعلام رای کمیته انضباطی:
 
نقره داغ کردن شهرداری بخاطر فراز کمالوند بود/کاش صراحتاً به شهرداری می گفتند که تیم داری نکن،مصلحت نیست!
 
با انجام این مصاحبه امیدوارم مرا یکصد سال محروم و یک میلیارد تومان جریمه کنند ولی جریمه و برائت خودم را به وجدان های بیدار و آگاه واگذار میکنم و کمک میخواهم از آن کسی که بالاتر ها عملکرد همه را زیر نظر دارد. تا «سیه روی شود هر که در او غش باشد»
 
سرویس ورزشی آناج: "فرهاد صداقت" سرپرست تیم فوتبال شهرداری تبریز ــ که به علت تبانی در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور، از حضور در لیگ برتر محروم و به لیگ دسته دوم تبعید (!) شد ــ پس از گذشت چهل روز از صادر شدن احکام و محرز شدن تبانی تیم شهرداری با حضور در دفتر سرویس ورزشی آناج، به درد و دل با خبرنگاران پرداخت که ماحصل این گفتگو از نظرتان میگذرد :


آناج: نظر تان در مورد رای صادره از طرف کمیته انضباطی چیست ؟

آرای صادره مغرضانه ــ دستوری ــ بی پایه و اساس و تحمیلی بوده است. اگر تیم مربوط به تبریز و مربی تیم به اسم فراز کمالوند نبود این داستان بافته نمی شد. در کدام دادرسی و در کدام قانون و در کدام دادگاه به وکیل مدافع اجازه خواندن پرونده را نمی دهند ؟

رئیس هیئت فوتبال استان و مدیرکل تربیت بدنی نیز نتوانستند از محتوی پرونده و نوع تبانی چیزی بدست بیاورند چون آن وقت همه میدانستند که چیزی به نام تبانی وجود ندارد .

احکام صادره توسط کمیته انتقامی (انظباطی) و تائید آن توسط کمیته به اصطلاح استیناف مرا به یاد بیدادگاه های ظالمان در گذشته و به یاد دادگاه های صحرایی می اندازد و ظلم های آنان را تداعی میکند .


آناج: برخی اعتقاد دارند که برنامه 90 نیز در تصمیم گیری علیه شهرداری تاثیرگذار بوده است ؟

نقش آقای فردوسی پور و برنامه 90 در این تراژدی و حذف شهرداری نقشی اساسی بوده، چرا آقای فردوسی پور برای تبانی پرسپولیس 3 هفته برنامه نمی گذارد ولی برای شهرداری 3 هفته تا ساعت 2 نیمه شب برنامه میگذارد و با آب و تاب به آن میپردازد ؟

اتفاقاً رای کمیته انضباطی روز اجرای برنامه 90 بعد از 25 روز صادر میگردد و اتفاقاً آقای فردوسی پور بازی چندین سال قبل شهید قندی و راه آهن را نشان داد و همه چیز کلاً اتفاقی بود .


آناج: نقش شخصیت ها و مسئولین استانی و کشوری فوتبال را در مورد احکام صادره را چگونه میبینید ؟

کل برنامه سناریوی از پیش تنظیم شده در فدراسیون به کمک چند نفر در همدان، اهواز، یاسوج، کرمانشاه و بندرعباس و به کارگردانی و هنرپیشه گی آقای مجری برنامه 90 که برخلاف اسمش عادل نیست اجرا گردید و مجری محترم برنامه تلافی شعار های معروفِ داده شده در استادیوم یادگار حضرت امام تبریز بر علیه خودش را سر تیم شهرداری درآورد و فکر کرد که مردم تبریز دیگر برایش شعار نخواهند گفت .

بعضی ها در این پرونده نقش عروسک های خیمه شب بازی را خیلی خوب اجرا کردند که انشاءا... شب ها بتوانند با وجدانی آگاه و بیدار صبح کنند ولی هرگز آسوده نخواهند بود و دیر یا زود با لعن و نفرت و نفرین کسانی که مظلوم واقع شده اند دچار عقوبت های شدید وجدانی، روحی، روانی و ... خواهند شد انشاءا... .

اگر کسانی در تشکیل پرونده، در صدور رای، در استشهاد دروغین و گواهی و تائید دروغین و امضا و ... کوچکترین اشتباهی مرتکب شده باشند به وجدانشان واگذار میکنم .


آناج: به نظر شما این اتفاقات عمدی بودند ؟

با صدور این آراء معلوم و مشخص شد که کاسه ای زیر نیم کاسه است. اول مسئله شهرداری یاسوج، بعد استقلال صنعتی مطرح شد، بعد احوالپرسی کمک مربی تیم با کاپیتان شهرداری بندرعباس را نشان دادند، بعد گفتند چرا برق شیراز جهت بازی به تبریز نیامد. بعد گفتند شماره 4 فولاد یزد چندین ماه قبل در برابر شما خوب بازی نکرده! بهانه دنبال بهانه آخر سر هم گفتند شلمچه چرا دیر به تبریز آمده اگر همه مسائل را حل میکردیم آخر سر میگفتند چرا با هواپیما به کرمانشاه رفتند، چرا پیراهن سفید پوشیدند، چرا در فلان هتل اسکان یافتند، چرا فلان غذا را خوردید و آخر سر میگفتند پس شما تبانی کرده اید .

چه بخواهیم چه نخواهیم، چه قبول کنیم و چه قبول نکنیم، حضور سه تیم از شهر تبریز برای خیلی ها غیرقابل تحمل بوده است و صدور رای و مهم ترین عامل حذف تیم شهرداری، سه تیمه بودن تبریز در مسابقات لیگ برتر بود که دستوری و از ساختمانی غیر از فدراسیون فوتبال صادر شده است .

چطور میشود که شخصی در کمیته انضباطی به اشد مجازات و در کمیته استیناف کاملا بخشوده میشود؟ این عمل نشان میدهد که آرای صادر شده کیلوئی و دستوری بوده است .

در اختلاس بزرگ تا لحظه اعلام رای اسم هیچ کس را کاملا نگفتند ولی در مسئله شهرداری تبریز با آبرو و حیثیت افراد بازی کردند که همه عاملین را به خدا واگذار میکنم .


آناج: چه دفاعی در برابر اتهامات وارده دارید ؟

ابتدا باید بگویم که پاس همدان که دایه مهربان تر از مادر در این جریانات بود لعن و نفرین و آه مردم تبریز مانع از پیروزی آن ها در پلی آف میگردد و قدر مسلم و یقیناً استقلال صنعتی نیز از این سفره پهن شده که بدون زحمت بر بالای ان نشسته طرفی نخواهد بست. ( باد آورده را باد خواهد برد)

سه نفر کارشناس خبره یکی از آن ها خوزستانی و در چندین سال قبل در پای هواپیما به عضویت تیم ملی در آمد و حتما تعلق خاطری بیشتر و تعصبی زیاد تر به شهر خود، اهواز دارد، به کمک 2 کارنشناس خوب، صورتجلسه ای را تنظیم کرده اند که در بازی فولاد یزد با شهرداری شماره 4 یزد 2 پاس اشتباهی داده و حتما تبانی بوده است و فدراسیون محترم نیز براساس حکم دروغین آنها رای صادر کرده است. چطور این سه نفر صورتجلسه امضا نمی کند که مدافع پرسپولیس در فینال جام حذفی پاس اشتباهی را به مهاجم سپاهان عمدی داد پس تبانی صورت گرفته و هزاران صحنه های مشابه در فوتبال .

دیر آمدن تیم فوتبال شلمچه به تبریز را تبانی میگویند و بر این اساس شهرداری را حذف میکنند ولی دیر رفتن همان تیم به شهر همدان و یک ساعت قبل از به بازی رسیدن تعریف و تمجید میکنند .

پول دادن کادر سرپرستی تیم استقلال صنعتی به بازیکنان شلمچه بخاطر برد در مقابل کرمانشاه را حق قانونی تیم استقلال می دانند ولی جمع کردن پول توسط بازیکنان و ندادن آن به تیم سایپا شمال را اقدام رشوه و تبانی اعلام می نمایند و ای کاش اعضای کمیته انضباطی فرق بین تبانی و رشوه و کار خلاف را میدانستند .آناج: بحث دادن سکه به بازیکن راهیان کرمانشاه چیست ؟

دادن سکه به بازیکن کرمانشاه را مجری محترم برنامه 90 می دانست ولی هیچ کس خبری نداشت آیا از طرف کمیته انضباطی خط به مجری نشان نمیدادند و اگر قرار بر این بود که به بازیکن کرمانشاه جهت صعود به لیگ برتر سکه داده شود، هزینه این کارِ خلاف 4 سکه نیست، بلکه شاید 400 سکه باشد و آن هم به بازیکنان اصلی نه بازیکنی که جزو 18 نفر هم نبود و از کجا معلوم که 4 سکه را حریفان شهرداری تبریز به بازیکن کرمانشاه نداده و او را تطمیع نکرده بودند .

آقای علیپور اگر قرار است وجداناً به تمام تخلفات رسیدگی کند، چرا به تخلفات انتخاب رئیس هیئت فوتبال فارس که از برنامه 90 پخش شد رسیدگی نمی کند؟ چرا به تخلف تیم نساجی بعد از 2 سال رسیدگی نمی کند؟ (در برابر گسترش فولاد) چرا به اعتراض قانونی و صحیح ماشین سازی تبریز بعد از یکسال کسی جوابگو نیست؟


آناج: در صورت بروز خطا از طرف یکی از عوامل باشگاه، چرا کل باشگاه شهرداری محروم و جریمه شد ؟

ای کاش صراحتاً به شهرداری تبریز می گفتند که تیم داری نکن مصلحت نیست! و دنبال بهانه نبودند .

در هیچ کجای دنیا بر اساس شنیده ها و می گویند و ... رای صادر نمیشود و اقرار هر کس مربوط به کار خلاف در حق خودش نافذ است .

آدمی جایزالخطاست شاید هم توسط افرادی خلافی صورت گرفته باشد که نمیشود اسمش را تبانی گذاشت، گناه بقیه و تیم چه بوده است ؟

در بازی قطر و لبنان 2 نفر از بازیکنان تیم لبنان با تبانی حریف باعث پیروزی تیم قطر شده بودند، آیا کنفدراسیون 2 نفر را محروم کرد یا تیم لبنان را ؟

با اعلام برائت از بالاترین مقام ورزشی باشگاه شهرداری تبریز در کمیته استیناف مسلم و محرز شد که از طرف باشگاه هیچ گونه خلافی صورت نگرفته است.


آناج: سخن آخر ؟

امیدوارم آقایان یزید زاده، دجال پور، آیت شیطانی، محمد زردچوبه ای و حامد پول پول و از همه مهم تر عادل جهنمی پور که در عالم فوتبال نیستند و در این پرونده هیچ گونه نقشی را ایفا نکرده اند این مصاحبه را بخوانند.

سه نفر کارشناس اجیر شده فدراسیون شاید سال بعد به مسابقات جام جهانی اعزام گردند تا هر بازیکن یک پاس اشتباه داد فوراً صورتجلسه و به عنوان تبانی تیم را حذف کنند تا مسابقات زود تر تمام گردد.

با انجام این مصاحبه امیدوارم مرا یکصد سال محروم و یک میلیارد تومان جریمه کنند ولی جریمه و برائت خودم را به وجدان های بیدار و آگاه واگذار میکنم و کمک میخواهم از آن کسی که بالاتر ها عملکرد همه را زیر نظر دارد. تا «سیه روی شود هر که در او غش باشد»آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید