تبلیغات
آذربایجان - چرا باید تاوان ندانم کاری ها و اشتباهات چند نفر خاص در تیم فوتبال شهرداری را کل ورزش آذربایجان بدهد؟
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : شنبه 1 تیر 1392
نویسنده : وطنیم ایران

در پی بیانه شهردار تبریز برای تعطیلی باشگاه شهرداری تبریز :

چرا باید تاوان ندانم کاری ها و اشتباهات چند نفر خاص در تیم فوتبال شهرداری را کل ورزش آذربایجان بدهد؟

جناب مهندس نوین اگر به جد به فکر پیشرفت آذربایجان و تبریز هستید و دغدغه جوانان این سرزمین را دارید، بدانید که منحل کردن ورزش شهرداری برابر است با از هم پاشیدن چندین خانواده بزرگ و به گل نشستن ورزش استان!

سرویس ورزشی آناج: دو ماه پیش بود که خبری با این مضمون بر روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت: طبق اعلام هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال، کادر فنی و سرپرستی تیم فوتبال شهرداری تبریز تا اطلاع بعدی از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال معلق و حق فعالیت فوتبالی در هیچ رده ای را نخواهد داشت.

این خبر پیامد های مختلفی را در پی داشت؛ از جمله مصاحبه های سرمربی و تک تک مسئولین باشگاه شهرداری تبریز برای اعلام برائت و رفع اتهام از خود تا فراهم شدن موضوعی جدید برای برنامه نود و تهیه کننده آن که سه هفته پشت سر هم بحث اصلی آن برنامه به تبانی تیم شهرداری اختصاص یافت.

در ادامه هم هیچ کدام از این اقدامات و اعتراضات مسئولین شهرداری و هیئت فوتبال اثر ساز نشد و کمیته انضباطی این تیم را نقره داغ کرد. ( هر چند طبق صحبت های فرهاد صداقت، سرپرست تیم شهرداری، اگر تخلفی صورت گرفته است مربوط به اشخاص خاصی می باشد و محرومیت کل تیم از طرف کمیته انضباطی یک بی عدالتی آشکار می باشد )

در این میان یکی از جالبترین و به نوعی بحث برانگیز ترین واکنش ها از سوی شهردار کلانشهر تبریز، جناب آقای مهندس نوین سر زد. ایشان پس از اینکه متوجه شدند قضیه کاملا جدی می باشد و کمیته استیناف نیز سنت ها را شکسته و به جای تخفیف در مجازات، سیاست تشدید (!) را در پیش گرفته است،در اقدامی منحصر به فرد و البته عجولانه، طی انتشار اطلاعیه ای کلیه فعالیت های باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری تبریز را منحل کردند.

حال پس از گذشت حدود یک ماه و نیم از انتشار این اطلاعیه، هنوز اقدامی برای لغو آن صورت نگرفته که به این دلیل لازم می باشد نکاتی را خدمت جناب شهردار یادآور شویم:

فصل جدید رقابت های لیگ برتر فوتبال ساحلی آغاز شده است و تیم مدعی شهرداری تبریز بنا به دلایل ذکر شده در گردونه رقابت ها حضور ندارد. تیمی که در دوره گذشته با اقتدار و با در هم کوبیدن حریفان قهرمانی را به دست آورد و برای استان افتخار آفرید.• با منحل شدن فعالیت های ورزشی، تکلیف تیم والیبال شهرداری تبریز چه می شود؟ تیمی که هر چند انتظار هواداران و والیبال دوستان را به عنوان تنها نماینده در لیگ برتر برآورده نکرد، اما به هر حال توانست بر انتظار چندین ساله مردم مبنی بر حضور تیمی از آذربایجان شرقی در لیگ برتر والیبال خاتمه دهد و شور و شعف را به والیبال و ورزش استان بازگرداند.

حال باید چند سال دیگر انتظار بکشیم تا تیمی دیگر از دیارمان سربرآورد و در سطح اول والیبال کشور رقابت کند؟

تکلیف نوجوانان و جوانان علاقه مند به این رشته که به امید پیشرفت و حضور در سطح اول کشور، به والیبال روی آورده و هزینه کرده اند چه می شود؟• جناب مهندس نوین! حتی نمی شود از تیم فوتسال شهرداری هم به راحتی گذر کرد. تیمی که در فصل گذشته رقابت های لیگ برتر یکی از پایین ترین میانگین های سنی را در بین تمام تیم ها داشت و توانست با بازیکنان و مربی بومی خود، جزو تیم های بالای جدولی باشد.

بدون شک پتانسیل چنین تیم بومی و جوان بسیار زیاد است و می تواند پیشرفت کند، برای شهر و استان ما افتخار بی آفریند و انگیزه جوانان را افزایش دهد.• جناب مهندس نوین! چرا برای اعتراض به حکم فدراسیون در خصوص تخلف تیم فوتبال شهرداری، کل تیم های ورزشی شهرداری را منحل می کنید؟ چرا تاوان ندانم کاری ها و اشتباهات چند نفر خاص در تیم فوتبال را باید کل ورزش آذربایجان بدهد؟ آیا در استان ما که اعتماد و سرمایه گذاری در ورزش بسیار کم و محدود است، این تصمیم شما باعث فلج دوباره ورزش ما نمی شود؟

جناب مهندس نوین اگر به جد به فکر پیشرفت آذربایجان و تبریز هستید و دغدغه جوانان این سرزمین را دارید، بدانید که منحل کردن ورزش شهرداری برابر است با از هم پاشیدن چندین خانواده بزرگ و به گل نشستن ورزش استان!

باشگاه شهرداری یکی از سرمایه های بزرگ ورزش کشور و استان ما می باشد و همراه گسترش فولاد ، تراکتورسازی، ماشین سازی، پتروشیمی و دبیری می تواند شادی و نشاط را برای همه و همه به ارمغان بیاورد. چرا این شادی و نشاط را با تصمیم عجولانه خود از بین می برید؟

شایان ذکر است با تعطیلی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری تبریز بیش از 12 رشته ی ورزشی در سطح های لیگ برتر و لیگ دسته یک و دو در بخش آقایان و بانوان از فعالیت باز میماند و علاوه بر کادر فنی و بازیکنان این تیم ها بیش از 120 نفر از کدر اجرایی باشگاه شهرداری منجمله تدارکات چی ها و رانندگان نیز از کار بیکار میشوند.
آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید