تبلیغات
آذربایجان - یا علی گفتیم و عشق آغاز شد / پیش بازی تیراختور آذربایجان -پیروزی تهران
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : سه شنبه 1 مرداد 1392
نویسنده : وطنیم ایران
یا علی گفتیم و عشق آغاز شد / پیش بازی تیراختور آذربایجان -پیروزی تهران


اختصاصی traxtorchi.ir


اولو تانرینین آدیلا
لیگ سیزدهم در حالی آغاز می شود که ترتیب بازی ها و مهندسی سازمان در چینش تیمها و چگونگی برخورد آنها با یکدیگر فضای فوتبالی کشور را به شوک عمیقی فرو برده است. بعد از موفقیتهای متوالی تیراختور و صعود قدرتمند این تیم به صدر جدول و تحمیل خود به عنوان قطب دیگر فوتبال ایران و نائب قهرمانی متوالی دوساله, هنوز هم نتوانسته سازمان نشینان متعصب را متوجه این مطلب کند که رده بندی تیم ها نه براساس منطقه جغرافیایی بلکه بر اساس امتیاز آنها از بازیهای رسمی به دست می آید. زمانبندی بازیها در دو گروه استقلال تهران و پیروزی تهران چه توجیحی جز تهرانگرایی مدیران را دارد. حق مسلم تیراختور است که به نسبت امتیازهای دریافتی با آن برخورد شود. و در هنگام زمانبندی بازیهای لیگ بتواند در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.لیگ امسال به سیاق گذشته بازهم به افتخار آذربایجان و به شرف فرزندان دلیر این خطه با حضور آنان در آزادی رسمیت می یابد. سازمان لیگ این واقعیت را به خوبی دریافته است که تیراختور با هواداران پرشمار خود قلب تپنده فوتبال ایران است. باز هم ما با اتحاد و اتفاق خود آزادی را پر خواهیم کرد و بدین وسیله از تصمیم سازمان لیگ تشکر خواهیم کرد!!

روز چهارشنبه 2 مرداد, ساعت 22, دو تیم تیراختور آذربایجان و پیروزی تهران در حالی به مصاف هم دیگر می روند که تقارن بازیها با ایام ماه مبارک رمضان نتوانسته است جوانان آذربایجانی را از حضور در جشنواره اتحاد تورکهای پایتخت نشین و استانهای دیگر کشور در استادیوم آزادی باز دارد. از قرار معلوم دلیل انتخاب چنین زمانی برای حضور تیراختور در تهران پیش بینی وضعیتی است که روزه داری مانع لشکرکشی ارتش سرخ آذربایجان به پایتخت خواهد شد. ولی عاشقان تیراختور این امر را به فال نیک گرفته و خاطره دیگری را در دفتر تاریخ ورزشی ایران رقم خواهند زد.
با نگاه اجمالی به نتایج دیدارهای رودرروی این دو تیم به آمار خیره کننده مواجه می شویم که 5 برد متوالی تیراختور را نشان می دهد.

5برد متوالی به نفع تیراختور
2باخت و 1تساوی
گل زده تیراختور:12
گل خورده: 4
آخرین باخت تیراختور : سال 88
آخرین برد تیراختور : سال 92

با توجه به تغییرات فراوانی که تیراختور در سطح مدیریت و کادر فنی خود تجربه کرده ولی هنوز هم مدعی تصاحب کاپ بوده و آمار نشان دهنده پیشرفت این تیم در تمام این سالها است. مدیر عامل جدید بر خلاف مدیر قبلی که خویش تنها بدخواه تیم بود, توانست حواشی را با موفقیت کنترل کرده و در اکثر موارد با سیاستهایی خاص آنها را به نفع تیم به پایان برساند.

اخراج سرمربی موفق و محبوب تیم(تونی) و ایجاد ناامنی و فضای رعب انگیز برای ستاره موفق تیم (لوپز) توسط مدیریت قبلی با توانایی های مدیر جدید به خوبی جبران شد و باز امید قهرمانی در تیم و هواداران احیا شد. این واقعیت را با حضور6000 نفری هواداران در تمرینات تیم می توان به خوبی اثبات کرد.

امیدواریم که تمامی بازیکنان جدیدالورود و کادر فنی محترم , با درک حساسیت های لازم و شرایط حاکم بر تیم و هواداران بتوانند بدون حاشیه پردازی و توجه به مسائل بی اهمیت برای دستیابی به هدف تیم یعنی تصاحب کاپ تلاش لازم را به کار گیرند.
هوادران هنوز هم با فرهنگ "عیبی یوخ" پشتیبان تیم خود بوده و در تمامی شرایط خوب و بد با شور و شوق فراوان برای اثبات با فرهنگترین هواداران ایران موجبات دلگرمی تیم را فراهم خواهند آورد. تنها خواسته هواداران از تیم , امید به خدا و تلاش در شأن آزربایجان و آزربایجانی است.

هواداران تیم تهرانی نیز با توجه به حضور علی کریمی و انصاریفرد در ترکیب تیراختور انگیزه بیشتری در خود حس کرده و خواستار پایان دادن به مشکلات و قعرنشینی های چندساله است. امیدواریم که نتایج بازی ها در 90دقیقه بازی و داخل مستطیل سبز گرفته شود.
هواداران تیم تیراختور برای فرزند غیور آذربایجان و اسطوره فوتبال ایران و رکورد دار جهانی آقای علی دایی آرزوی سربلندی و موفقیت را دارد.

نگاه کوتاه به حواشی:

حضور چند بازیکن از تیم قعر نشین پایتخت, نشان از شروع فصل جدید فوقبال در آذربایجان است و اینکه تلاشهای چندین ساله بی نتیجه نبوده و تیراختور تیمی لایق برای بازیکنان مطرح است. می توان تصور کرد نوجوانانی که در رؤیاهای خود پیراهن سرخ تیراختور را بر تن خود می بینند و آرزوی پیوستن به این تیم را دارند همچنان که در گذشته هر کسی در ایران در آرزوی پیوستن به تیمهای پایتخت نشین صدر جدولی بودند.

حضور کریم انصاریفر در ترکیب تیم تیراختور حواشی ایی را به دنبال داشته است. به دلیل اردبیلی بودن ایشان و درک این مسئله که اردبیل همیشه مهد قهرمانان و نام آوران بزرگ آذربایجان بوده است, افراد مغرض با تیراختور را دچار هیجان و کابوس کرده است. کریم انصاریفر فرزند برومند آذربایجان است و مانند دیگر مفاخر و پهلوانان دارای شخصیتی لایق احترام است. کوچکترین بی حرمتی در حق ایشان و دیگر بازیکنان تیراختور جواب دندانشکن هواداران را در پی خواهد داشت.
اتحاد تنها رمز موفقیت ماست, و این اتحاد است که ما را جهانی کرده است

بازهم همچون سالهای گذشته تصمیمات فراوانی گرفتند تا هواداران را از حضور حماسی در ورزشگاه بازدارند از بلیت اینترنتی گرفته تا قانون 10 درصدی ولی ایمان داریم که عاشقان تیراختور باز هم حماسه ای بزرگ خلق خواهند کرد

وعده دیدار : استادیوم 75 هزار نفری آزادی

بیز تیراختور عاشیقی ...
تورک لر کیمین غیرتلی کیم ؟!!!آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید