تبلیغات
آذربایجان - اصغر حسن خانی : به تنهایی توان مقابله با مافیا را ندارم.
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : چهارشنبه 6 شهریور 1392
نویسنده : وطنیم ایران
اصغر حسن خانی در گفتگو با آناج:
متولیان ورزش آذربایجان در خواب زمستانی/خفه کردن فوتبال آذربایجان تا چند سال دیگر/به تنهایی توان مقابله با مافیا را ندارم.

مدیرعامل تیم مس سونگون گفت: فوتبال ما در دست مافیا است و من در مقابل آن ها هیچ هستم. مدارکی از تبانی تیم البدر داریم اما چون با مافیا رابطه نداریم، مظلوم واقع می شویم.

به گزارش آناج، "اصغر حسن خانی" مدیرعامل باشگاه مس سونگون ورزقان، در مورد اتفاقات اخیر و بحث تبانی باشگاه مس به خبرنگار آناج گفت: نمی دانم از کجا بگویم یا از کی بگویم، مسائلی که اتفاق افتاده بدون شک ماحصل خواب زمستانی مسئولان و متولیان ورزش استان ما در سه چهار ماه اخیر است. باور کنید پس از اینکه رای کمیته استیناف اعلام شد، مسئولین ورزش استان از من می پرسیدند که آیا مسئله حل شد یا مشکل هنوز پابرجاست!؟ اینگونه کارها واقعا جای تعجب دارد، من به تنهایی هیچ کاری نمی توانم برای فوتبال این استان انجام دهم، من یک روز در ورزش حضور دارم و یک روز هم می روم، اما متاسفانه مسئولین هیچ کمکی به ما نمی کنند.


هیچ سند و مدرک موجهی علیه ما وجود ندارد/فوتبال آذربایجان را خفه میکنند

وی ادامه داد: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، به شخصه قول می دهم به راحتی آب خوردن ورزش استان ما را خفه خواهند کرد. وقتی می بینند هیچ سر و صدایی یا حرکتی از مقامات ما برای دفاع از حقوق خودشان صورت نمی گیرد، به راحتی سر ما را می برند. من به مردم آذربایجان و تبریز می گویم که از تیم ما هیچ عمل اشتباهی سر نزده است. هیچ سند و مدرک موجهی علیه ما وجود ندارد. ما اگر قصد تبانی داشتیم چرا 10 میلیون تومان هزینه کردیم تا بازی مان را پخش زنده کنند؟ قرار بود در برنامه 90 هم به موضوع دروغ تبانی ما رسیدگی شود و ما از خودمان دفاع کنیم اما انگار انتقابل خلعتبری به پرسپولیس از موضوع آبروی ورزش یک استان اهمیت بیشتری داشت که با ما تماس گرفته نشد. همه این ها به این دلیل است که به اندازه استان های دیگر از ما حمایت نمی شود.


آقای ششگلانی در هیئت فوتبال را ببند تا نشان دهی حامی فوتبال آذربایجان هستی

خانی در ادامه افزود: از مسئولین هیئت فوتبال و شخص رئیس هیئت فوتبال خواهش می کنم تا کار را تمام کنند. آن ها امتحانشان را پس داده اند. آقای ششگلانی به من قول داده بود تا اگر بلایی که به سر شهرداری آمد، بر سر مس سونگون هم بیاید، در هیئت فوتبال را خواهد بست. من به آقای ششگلانی می گویم الوعده وفا...

من و بازیکنانم آبروی چندین و چند ساله مان را به خاطر هیچ و هیچ از دست دادیم. من الان دقیقا نمی دانم تا مستنداتم را به چه کسی نشان دهم، هیچ حرکتی از سوی مسئولین دیده نمی شود.


 
مستندات خوبی علیه تیم البدر داریم / به بازیکن من 50 میلیون پیشنهاد پول داده اند
 
وی در پاسخ به این سوال که چه مستنداتی علیه تیم البدر در اختیار دارد، عنوان کرد: تیم البدر با چند نفر از بازیکنان ما تماس گرفته اند و با پیشنهاد 50 میلیونی به آن ها، از ایشان درخواست کرده اند تا علیه تیم مصاحبه کنند و در بازی ها کم کاری کنند. اما بازیکنان باشخصیت ما به هیچ وجه این کار ها را انجام نداند و در فدراسیون فوتبال نیز بر علیه تیم البدر شهادت داده اند، اما چون حمایت ها از تیم البدر بسیار قوی است، هیچ جریمه ای برای آن ها در نظر گرفته نمی شود و تیم ما در این میان به چاه می افتد.

خانی ادامه داد: خطاب به مسئولین و نمایندگان مجلس می گویم که وقتی ما مدارکی علیه تیم رقیبمان داریم، چرا آن ها را پی گیری نمی کنند؟ چرا دستی دستی فوتبال استانمان را به باد فنا می سپارند؟ بنده از مسئولین کمیته استیناف می پرسم که چرا به مدارک ما رسیدگی نمی کنند اما بر اساس اسناد دروغ تیم البدر بر علیه ما حکم صادر می کنند؟ اگر اسنادی که من به آن ها داده ام دروغ است، چرا من را محاکمه نمی کنند؟ چرا 6 امتیاز از ما کم کردند؟ چرا 3 یا 4 امتیاز کم نکردند؟ پاسخ مشحص است، چون در غیراینصورت تیم البدر راهی لیگ دسته یک نمی شد، همه این اتفاقات و ظلم ها به این دلیل است که هیچ حمایتی از ما صورت نمی گیرد و من به تنهایی نمی توانم از پس مقامات بلند پایه ای که پشت تیم البدر هستند برآیم.

وی افزود: فوتبال ما در دست مافیا است و من در مقابل آن ها هیچ هستم. چون هیچ ارتباطی با آن ها ندارم در مقابل آن ها عددی نیستم. روابط و دستورات مقامات بلند پایه در فوتبال ما حرف اول و آخر را می زند. باز هم خطاب به مسئولین می گویم که این پست و مقام ها موقتی هستند و باید به فکر پیشرفت فوتبال استان باشیم. اگر میز وفادار بود، پیش نجار باقی می ماند، خواهشا مسئولین به خودشان بیایند.


اسبقیان و ششگلانی هیچ پیگیری در مورد تیم مس نمیکنند

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدارک علیه تیم البدر را در اختیار مسئولین ورزش استان قرار داده بود یا نه، گفت: من متاسفم که مثل آب خوردن آبروی ما را می برند. بنده با فدراسیون فوتبال هماهنگ بودم تا به شکایت های ما رسیدگی شود اما به خاطر عدم حمایت حتی به پرونده ها نگاه هم نکردند. یک ماه پیش هم به آقایان اسبقیان و ششگلانی گفته بودم که علیه تیم ما تبانی در حال شکل گیری است و به آن ها اعلام خطر کردم اما به صورتی عجیب و غریب هیچ پی گیری صورت نگرفت. من قصد زیر سوال بردن عملکرد کسی را ندارم و فقط اتفاقاتی را که در این چند وقت به وقوع پیوسته می گویم.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار آناج که آیا هنوز امیدی برای تجدید نظر در حکم صادره وجود دارد یا نه، اظهار کرد: اگر مسئولین ورزشی، نمایندگان مجلس و دیگر صاحب منصبان به ما کمک کنند تا مدارک خود بر علیه البدر را پی گیری کنیم، صد درصد امکان کسر امتیاز از آن تیم وجود دارد. فقط باید حمایت شود.

وی در مورد اردوی این تیم در سرعین گفت: بازیکنان و کادرفنی اردوی خوبی را پشت سر میگذارند و به آن ها اجازه داده ام تا آخرین لحظه به تمرینات خود ادامه دهند و آمادگی خود را حفظ کنند.آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید