تبلیغات
آذربایجان - تبریز میزبان هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان ها
انسان هروقت به آذربایجان نگاه می کند عزت و افتخار می بیند.(مقام معظم رهبری)
تاریخ : دوشنبه 5 خرداد 1393
نویسنده : وطنیم ایران
تبریز میزبان هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان ها می شود

تبریز میزبان هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان می شود و مسئولان ملی و محلی در تدارک مقدمات برپایی هرچه بهتر این جشنواره سه روزه هستند.

سرویس فرهنگ و هنر آناج:  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با استقبال از برپایی جشنواره در تبریز با تاکید بر نقش بی بدیل شبکه های استانی در ترویج فرهنگ بومی مناطق مختلف کشور می گوید: صداوسیما نقش موثری روی افکار عمومی دارد و می تواند پیشگام ترویج فرهنگ های بومی در اقصی نقاط کشور باشد .

آیت الله مجتهد شبستری می افزاید: اگر دست اندرکاران صدا و سیمای استان ها بتوانند برنامه های آموزنده و مطابق با شئون اسلامی تهیه و پخش کنند، در شرایط فعلی که جنگ نرم دشمن روز به روز گسترده تر و بیشتر می شود با توطئه های استکبار جهانی تا حد زیادی مقابله خواهد شد .

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه می کند: این جشنواره باید محل طرح و تصویب نوآوری هایی برای مقابله موثرتر با تهاجم فرهنگی غرب باشد ضمن این که در این جشنواره می توان راهبرد تحقق ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی در برنامه سازی های رسانه ملی را که مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری است، بررسی کرد.

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما نیز با اشاره به اینکه این جشنواره بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های رسانه ملی است، می گوید: طرح قابلیت های استانی هر یک از 32 استان کشور از دیگر اهداف این رویداد بزرگ فرهنگی است.

طهماسبی ضمن قدردانی از استاندار آذربایجان شرقی ، شهردار و شورای اسلامی تبریز، نتیجه همراهی و همدلی آن ها را در برپایی این جشنواره ستود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و پیشینه غنی استان در تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی می گوید: اگر بگوییم که آذربایجانی‌ها در بیشتر عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ادبی پرچمدار بوده‌اند،‌ سخنی به گزاف نگفته‌ایم و یک بررسی تاریخی می‌تواند موید این ادعا باشد.

جبار زاده اظهار امیدواری می کند، با برپایی جشنواره هجدهم تولیدات مراکز استانها، فرصت مغتنمی پیش آید تا بیش از 800 نفر از دست اندرکاران رسانه ملی و هنرمندان و نویسندگان 32 استان کشور با بخشی از این گذشته تاریخی بیشتر آشنا شوند.

شهردار تبریز هم می گوید: در برپایی این جشنواره ملی، شهرداری و شورای شهر همه امکانات خود را برای شناساندن ظرفیت های شهر کهن تبریز به کار گماشته اند و بسته فرهنگی معرفی گذشته و حال تبریز و آذربایجان نیز برای توزیع در بین بیش از 800 هنرمند سازمان صداو سیما آماده شده است.

نجفی می افزاید: سازمان ملل متحد، تبریز را به عنوان یکی از توسعه یافته ترین و زیباترین شهرهای خاورمیانه معرفی کرده است و ما برای توسعه هرچه بیشتر این شهر نیاز به حمایت های ملی و رسانه ای داریم.

مدیرکل صداو سیمای آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار ما می گوید: این جشنواره با حضور مقامات فرهنگی و هنری32 استان از ششم خرداد در تالار بزرگ پتروشیمی در بلوار استاد شهریار آغاز و در روز هشتم خرداد در محل پارک تفریحی ائل گلی بزرگترین تفرجگاه شمال غرب کشور پایان می یابد.


نواداد می افزاید : پنل های آموزشی و تخصصی جشنواره در 5 عنوان تلویزیون، رادیو، خبر، موسیقی و تحقیقات برپا می شود و همزمان با برپایی این جشنواره رونمایی از آلبوم موسیقایی تولید مرکز اذربایجان شرقی انجام می شود.

وی اضافه می کند : همچنین با راه اندازی رادیوی اختصاصی جشنواره، هنرمندان شبکه های ملی و استانی برنامه های فرهنگی متنوعی با مشارکت مردم آذربایجان شرقی اجرا می کنند.

مدیرکل صداو سیمای آذربایجان شرقی می گوید: اجرای برنامه های متنوّع فرهنگی و هنری در شهر تبریز، تجلیل از یکی از موسیقیدانان آذربایجانی و نویسندگان حوزه دفاع مقدس از دیگر برنامه های این جشنواره است.

نواداد هدف اصلی از برگزاری این جشنواره را در شهر اولین ها و شهدای محراب، علاوه بر شناساندن آثار و ظرفیت های فرهنگی و هنری این خطه هنرخیز، ارزیابی علمی آثار تولیدی مراکز صداوسیمای استان ها، تعامل برنامه سازان، کشف استعداهای جدید، حمایت از برنامه سازان نخبه و همچنین ارتقای کیفیت برنامه ها بیان می کند.

وی می گوید: در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی به دنبال ایجاد نشاط رسانه ای و انگیزش برنامه سازان ملی و محلی برای ساخت برنامه های فاخر با الهام از فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی هستیم.منبع : www.anaj.ir
آخرین مطالب
 
-------------------------------------------

مارا در گوگل محبوب کنید